Ana Sayfa Haber Trabzon’da Öğrenci Servislerine Kamera Zorunluluğu

Trabzon’da Öğrenci Servislerine Kamera Zorunluluğu

17
0

Trabzon Öğrenci Servisi

Trabzon’da öğrenci servis araçlarına kamera sistemi zorunluluğu getirildi. Trabzon Büyükşehir Belediyesi, Trabzon il genelinde öğrenci taşımacılığın daha sağlıklı hale getirilmesi için önemli adımlar atmaya devam ediyor.

1 AYLIK VİDEO KAYDI TUTACAK

Trabzon Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi tarafından 2015 yılında alınan ve 2016-2017 Eğitim-Öğretim yılı öncesinde uygulamaya konulan karar kapsamında öğrenci servis taşımacılığı yapan tüm araçlara 1 aylık kaydı hafızasında tutabilecek özellikte kamera sistemi takılması zorunlu hale getirildi. Yönetmelikte belirtilen tarihe kadar kamera sistemi montajı gerçekleştirilmemiş olan araçlara Büyükşehir Belediyesi tarafından Uygunluk Belgesi verilmeyecek.

TAŞIT TANITIM VE SÜRÜCÜ BELGESİ ZORUNLU

Trabzon Büyükşehir Belediyesi tarafından ayrıca alınan karar doğrultusunda öğrenci servis aracı sürücülerinin; ticari taşıt tanıtım ve sürücü belgelerini alma zorunluluğu getirildi. Trabzon Valiliği, Trabzon Büyükşehir Belediyesi ve Trabzon Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (TESOB) tarafından düzenlenerek verilen söz konusu belgeleri bulundurmayanlara Büyükşehir Belediyesi tarafından Güzergâh İzin Belgesi verilmeyecek.

BU İŞLEMLERİ YAPMAYANLAR ÖĞRENCİ SERVİS TAŞIMACILIĞI YAPAMAYACAK

Konuyla ilgili olarak değerlendirmelerde bulunan Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, öğrenci servis taşımacılığının çok daha sağlıklı hale getirilmesi için önemli kararlar aldıklarını vurguladı. Öğrencilerin evlerinden okula, okuldan evlerine en iyi şekilde taşınmaları gerektiğini kaydeden Başkan Gümrükçüoğlu, “Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımız için her alanda üzerimize düşen vazifeleri fazlasıyla yerine getirme gayretindeyiz. Bu kapsamda öğrenci servislerine kamera sistemi takılması ve öğrenci servislerini kullanacak olan sürücülerin ticari taşıt tanıtım ve sürücü belgelerini almalarını mecburi hale getirdik. Bu işlemleri yapmamış olanlara Belediyemiz tarafından kesinlikle Uygunluk Belgesi ve Güzergâh İzin Belgesi verilmeyecektir. Belediyemizden bu belgeleri alamayanların da öğrenci servisi taşımacılığı yapabilmesi mümkün değil.” diye konuştu.

Kaydet

Kaydet

FİKRİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞIN

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz