Ana Sayfa Trabzon Kurum Trabzon Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi

Trabzon Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi

0

Trabzon Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi

Trabzon Kamu Hastaneleri Birliği bünyesinde hizmet veren Trabzon Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi 7 Kasım 2016 itibariyle Yenimahalle / Ortahisar / Trabzon‘da yapılan yeni binasında hizmet vermeye başlamıştır. Trabzon Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi 62 üniteli, 5 yataklı, 4 ameliyathanesi ile hizmet veriyor. Yeni binasıyla kapasitesi artan sağlık tesisinde son teknoloji elektronik cihazlar mevcut.

Toplumun ağız ve diş sağlığının korunması ve tedavisinde, alanında uzman sağlık çalışanları ile hasta ve çalışan hakları gözetilerek, bilimsel gelişmeler ve son teknoloji cihazlarla, sağlık uygulamalarını en üst seviyede kaliteli ve güvenli bir şekilde aşağıda isimleri yer alan 9 alanda hizmet sunulmaktadır.

 1. Ağız, Diş ve Çene Radyolojisi Kliniği
 2. Çocuk Diş Hekimliği (Pedodonti) Kliniği
 3. Engelli Kliniği
 4. Genel (Entegre) Klinikler
 5. Ortodonti Kliniği
 6. Periodontoloji Kliniği
 7. Protetik Diş Tedavisi Kliniği
 8. Restoratif (Konservatif) Diş Tedavisi Kliniği
 9. Ağız, Diş ve Çene Hastalıkları Cerrahisi Kliniği

Hastanede ayrıca alınan hareketli protez ölçülerinin diş protez teknisyenlerince diş dizimi, modelaj, mufla, tesviye, polisaj ve protez tamirleri işlemleri de yapılmaktadır.

AMELİYATHANE HİZMETLERİ

Genel anestezi altında engelli, çocuk ve erişkin tüm hastalara diş tedavi hizmeti vermek için yeterli donanıma sahiptir.

Trabzon Diş Hastanesi

Spastik Özürlü ve Zihinsel Engelli Hastalar için tam teşekküllü ameliyathane mevcuttur. Lokal anestezi altında gerçekleştirilemeyen ağız ve diş tedavilerinin yapılabilmesi amacıyla  oluşturulmuştur. Bu birimde;

 • Engelli hastaların diş çekimi,
 • Komplikasyonlu diş çekimi,
 • Gömülü diş çekimleri
 • Diğer cerrahi operasyonlar,
 • Dolgu (amalgam, ışınlı, kompozit, cam ionomer dolgu vb.)
 • Kanal tedavisi
 • Diş taşı temizliği
 • Sabit ve hareketli protez işlemlerinin genel anestezi veya sedasyon anestezisi,

hizmetleri sağlanıyor.

EVDE SAĞLIK HİZMETLERİ

Trabzon Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi engelli ve yaşlı evde bakım hastalarına ev ziyaretleri yapıyor. Evde ağız muayeneleri ve tedavilerini gerçekleştirmek amacıyla evde bakım birimi mevcuttur. Sağlık Müdürlüğü evde bakım hizmetleri koordinasyon birimine kayıtlı hastalara hizmet veriliyor. Ağız ve diş sağlığı sorunları olan evde bakım hastalarına randevu veriliyor. En az 1 gün önce hasta aranarak randevu alınır. Gerekli durumlarda randevu tekrarları yapılmaktadır.

TRABZON AĞIZ VE DİŞ HASTANESİ ACİL SERVİSİ

Acil Servis, gece sürekli açık olup gündüzleri başvuran hastalara yapılan acil tıbbi müdahaleleri kapsar. Alveolit (çekim yeri iltihabı), akut ağrı, akut abse müdahalesi, kanama müdahalesi vb. Geceleri ansızın oluşacak bir diş ağrısı ile sabaha kadar kıvranmak zorunda kalmak kimsenin hoşuna gitmeyecektir.

Trabzon Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi bünyesinde Acil Polikliniği bulunmaktadır. Günün istediğiniz saatinde dişiniz ile ilgili bir probleminiz olduğunda, hastanenin acil servisine başvurabilirsiniz. Gecenin bir saati dişiniz ağrıdığında sabahı beklemek zorunda da değilsiniz. Diş hastanesi acil servisine hemen gidebilirsiniz. 7/24 Acil servis açık.

Not: Pandemi önlemleri doğrultusunda çalışma sistemi ve gece verilen hizmetlerde değişiklikler söz konusudur.

MHRS – ONLİNE RANDEVU

Trabzon MHRS Randevu SistemiTrabzon Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi için Merkezi Hastane ve Hekim Randevu Sistemini (MHRS) kullanarak online olarak veya Alo 182 hattını telefonunuzla arayarak operatörden randevunuzu alabilirsiniz.

Randevu Alma / Hasta Kayıt

AĞIZ VE DİŞ SAĞLIĞI HASTANESİ ULAŞIM

Hastane, Trabzon Fuar Alanı olarak bilinen Yenimahalle sahilindeki boş arazinin hemen karşısında bulunmaktadır.

Hastaneye, Meydan Parkı ve Merkez Büyük Postane yanından hareket eden Yenimahalle dolmuşları ile ulaşım sağlanmaktadır. Yenimahalle Dolmuşları ve Trabzon Belediyesi Yenimahalle Belediye Otobüsü şehir merkezinde ulaşım alternatifleridir.

Şalpazarı, Beşikdüzü, Vakfıkebir, Tonya, Çarşıbaşı, Akçaabat, Düzköy ilçelerinden gelecek hastalar ulaşımda daha şanslı. İlçelerde bulunan Trabzon dolmuşları ve belediye otobüsleri hastane önünden geçiyor. Trabzon Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi, Devlet Sahil Yolu üzerinde bulunduğu için şehrin batı tarafından gelen tüm toplu ulaşım araçları hastanenin önünden geçmektedir. Ayasofya Müzesi‘nin altında bulunan akıllı döner kavşağı geçtikten sonra ilk otobüs durağında indiğinizde hastane sağ tarafınızda olacaktır.

Trabzon Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi Ulaşım

Of, Çaykara, Dernekpazarı, Hayrat, Sürmene, Köprübaşı, Araklı, Arsin, Yomra, Maçka ilçeleri şehrin doğu tarafında kalır. Toplu taşıma araçları bu ilçelerden Meydan ve Pazarkapı (Moloz) mevkiine kadar gelir. Pazarkapı (Moloz) veya Meydan Parkı’ndan hareket eden Yenimahalle dolmuşlarını kullanmaları gerekmektedir. Bu ilçelerden gelen hiç bir toplu taşıma aracı hastanenin bulunduğu bölgeye gitmemektedir.

Özel araç ile hastaneden sağlık hizmeti almak isterseniz, sahil yolunu takip ederek rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Hastanemize gelen hastalarımız için hastane önünde araç park alanlarımız mevcuttur. Hastaneye müracaat eden engelli hastalar için hastane önünde engelli park alanı mevcuttur.

Trabzon Havalimanı civarından gelmeyi düşünenler için farklı bir alternatif olarak Trabzon Havalimanı Havaş Servisleri ile de ulaşabilirsiniz.

TRABZON AĞIZ VE DİŞ HASTANESİ İLETİŞİM

Tel : 0 462 230 09 60
0 462 230 53 11
Fax : 0 462 230 15 64
E-Mail : trabzonadsh@saglik.gov.tr
Web : www.trabzonadsm.gov.tr
Adres : Yenimahalle Mahallesi, Devlet Sahil Yolu Cd. No:279, 61040 Ortahisar/Trabzon

DİLEK İSTEK VE ŞİKAYETLER

Soru, öneri, şikayet veya bilgi talepleriniz için CİMER başvurusu yapın. Doktor listesi, sunulan hizmetler ile ilgili bilgi almak için 182 MHRS sistemini kullanın. Telefonla veya internetten online randevu (MHRS) sistemi veya resmi web sitesi üzerinden güncel bilgileri görüntüleyebilirsiniz.

Trabzon Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi ile ilgili yorumlarınızı, eleştirilerinizi veya doktorlara teşekkür mesajınızı aşağıdaki yorum bölümüne yazabilirsiniz. Yorumunuz; isminiz ile birlikte tüm ziyaretçilere açık olarak yayınlanacaktır. İş başvurusu, randevu talebi, ücret bilgisi, resmi şikayet vb. özel mesajlarınız için CİMER’i kullanın.

YORUM YOK

FİKRİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞIN

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Exit mobile version