Ana Sayfa Turizm Uzungöl Balayı Rehberi

Uzungöl Balayı Rehberi

0

Uzungöl'de Balayı

Uzungöl evlilik sonrası romantik bir balayı geçirmek için tercih edebileceğiniz yerlerden sadece biri. Trabzon iline yaklaşık 99 km mesafede olan bu güzel yerleşim yeri adı üzerinde gölü ile bilinen bir doğa harikası. (Özel aracınızla yaklaşık 70-80 dk sürüyor.) Uzungöl yeşil ormanları, temiz havası, sıcak kanlı insanları ve doğal ortamı ile balayında vakit geçirmek isteyeceğiniz sade bir mekan.

UZUNGÖL BALAYI KONAKLAMA REHBERİ

Küçük bir alanı kaplamasına rağmen son yıllarda artan talebi karşılamak adına Uzungöl‘de çeşitli konfor seçenekleri sunan pansiyon / motel’den tutun lüks Uzungöl Otelleri bulabilirsiniz. Bütçenize ve zevkinize uygun konaklama alternatifleri bulabilirsiniz. Balayınızda bunaltıcı plajlar veya şehir ortamı yerine huzurlu bir tatil tercih etmek istemeniz normal. Uzungöl Balayı programınızı yaparak doğa ile başbaşa hoş vakit geçirmeniz mümkün.

Eşinizle beraber romantik akşam yemeği, göl etrafında romantik bir yürüyüş imkanı da mevcut. Şehir stresinden uzak güzel bir balayı geçirmek istiyorsanız Uzungöl bu anlamda sizin için iyi bir seçenek olarak karşınıza çıkacaktır.

Son dönemlerde günlük kiralık evler de konaklama için diğer bir alternatif sunmaktadır. Bu anlamda günlük kiralama için ev sahipleri veya aracı firmalarla iletişime geçmeniz mümkün. Uzungöl‘de mevcut oteller yıllardır Bungalow Otel konseptini sunmaktadır. Günlük kiralık ev türü konaklama Uzungöl Balayı planınız için biraz pahalıdır. Kalabalık aileler için hesaplı olduğu değerlendirilen ev kiralama seçeneğini araştırmanızı tavsiye ediyoruz.

Klasik Karadeniz insanını biliyorsanız eğer burada hiç yabancılık çekmeyeceğinizi söyleyebiliriz. Balayınızın doğa ile geçen günlerine sabah kahvaltılarında Kuymak dahil menüyle güne başlamanızı tavsiye ediyoruz. Ayrıca temiz havayı ciğerlerinize dolduracağınız sabah yürüyüşleri ve Uzungöl‘de kısa süren uykulara rağmen uykunuzu alarak uyanmak çok güzel olacağından emin olun.

UZUNGÖL’E ULAŞIM

Uzungöl Balayı geziniz için araç kiralayabilirsiniz veya kendi aracınızla gelebilirsiniz. Fakat paket tur’a katılarak gelmenizi tavsiye etmiyoruz. Çömlekçi‘de bulunan Trabzon Büyük Liman karşısında minibüs duraklarından kalkan Çaykara Tur otobüsleri ile 2020 yılı için 22TL karşılığında gidebilirsiniz. (Öğrenci indirimi uygulamıyorlar. Ücret tek tip.) Yaz aylarında ortalama yarım saatte bir, kış aylarında ise saat başı sefer düzenlenmektedir. Yaklaşık 2 saatlik bir yolculuğun ardından Uzungöl‘e ulaşmanız mümkün. Çaykara – Trabzon Büyükşehir Belediye Otobüsü ile Uzungöl’e gitmeniz mümkün değil. Bu otobüsler Çaykara ilçe merkezine kadar hizmet vermektedir. Çaykara – Uzungöl arası ulaşım yine Çaykara Tur ile sağlanmaktadır.

YORUM YOK

FİKRİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞIN

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Exit mobile version