Ana Sayfa Turizm Boztepe Çay Bahçesi

Boztepe Çay Bahçesi

417
0

Trabzon Boztepe Çay Bahçesi

Boztepe Çay Bahçesi, Trabzon şehir merkezine hakim bir tepeye verilen addır. Trabzon Limanından Akçaabat’a kadar geniş bir manzara seyir keyfi sunar. Ayrıca, açık alanda çay bahçesi ve ayrıca içerisinde kapalı çardakların da bulunduğu turistik bir yerdir.

Boztepe’de semaver çayını içmek Trabzon’da yaşayan halkın, Trabzonlu gurbetçilerin ve yerli-yabancı turistlerin en büyük zevki. Boztepe Çay Bahçesi, Trabzon Havalimanı‘ndan Akçaabat’a kadar uzanan bir alanı seyir imkanı tanımaktadır. Özellikle Trabzon’un en işlek trafiğinin bulunduğu büyük liman kavşağı ve Tanjant’ta bulunan Baro Binası karşınızda. Güneşli ve güzel bir günün akşamında çayınızı yudumlayarak bu güzel manzarayı izlemelisiniz.

Trabzon Boztepe Çay Bahçesi

Boztepe Çay Bahçesi’nin şehre bakan balkonlu alanlarına özel işletmeler tarafından hizmet verilmektedir. Genellikle bu işletmelerin menülerinde semaver, çekirdek ve ufak atıştırmalık türde hazır ürünler bulunmaktadır. Yöresel lezzetleri tatmak ve karnınızı doyurmak için Boztepe Çay Bahçesi doğru bir seçim olmayacaktır.

Piknik alanında, yaz aylarında semaver alternatifi, közde mısır ve suda mısır satan seyyar satıcılar var. Boztepe Çay Bahçesi içerisinde herkesin ücretsiz faydalanabileceği piknik masaları da bulunmaktadır. Evden hazırlık yaparak burada sevdiklerinizle birlikte piknik yapmanız mümkün.

Boztepe Piknik Alanı - Trabzon

Boztepe Çay Bahçesi etrafında askeri alanlar bulunmaktadır. Bu yüzden Boztepe Piknik Alanı sınırlı alanı kapsamaktadır. Şehir manzaralı alanlar genellikle özel işletmeler tarafından işletiliyor. Arkada kalan askeri alan sınırındaki ormanlık alanda ise işletme bulunmuyor. Ayrıca buraya herhangi bir piknik masası ve çardak koyulmamış. Ancak kendi imkanlarınızla burada yere kuracağınız piknik sofranızda keyif yapmanız mümkün.

Herkese tavsiyemiz Boztepe Çay Bahçesi’nde semaver çayını yudumlayarak bir akşam manzarasını mutlaka izleyin. Çünkü, Boztepe kesinlikle Trabzon’da gönlünüzü çalacak yerlerden biri. Trabzon tatiliniz sırasında mutlaka buraya uğramalı ve bu keyfi mutlaka yaşamalısınız.

Trabzon Boztepe Semaver Keyfi

BOZTEPE ÇAY BAHÇESİ ULAŞIM

Boztepe Çay Bahçesi ulaşım açısından şehir merkezine çok yakın ve ulaşım alternatifi de fazla. Biz aşağıda bu alternatifleri anlatacağız. Siz kendiniz için uygun olan yolu kullanarak Boztepe Piknik Alanı’na ulaşabilirsiniz.

Şahsi aracınızla 2-3 dakikalık bir mesafede yer alan piknik alanına yürüme çıkmanızı tavsiye etmiyoruz. Yol yokuş ve dik olmasından ötürü dolambaçlı bu da kuşbakışı yakın gözüken mesafeyi uzatıyor. Fakat dönüş yolunu değişiklik olması açısından Kızlar Manastırı önünden geçen Coşkun Karaağaçlı caddesi üzerinden tercih edebilir ve Trabzon’un eski sokaklarını da görebilirsiniz.

Boztepe – Piknik Alanı dolmuşlarına binerek yaklaşık 5 dakikalık yolculukla Boztepe Çay Bahçesi’ne ulaşmanız mümkün. Dolmuşlar, Meydan Parkı üst kısmındaki köprü altından hareket ediyor. Dolmuş fiyatları 2020 yılı itibariyle kişi başı 2,5TL olmakla beraber öğrenci indirimi uygulanmamaktadır.

Trabzon Büyükşehir Belediyesi Otobüsleri ile “141 – Boztepe Piknik Alanı” sefer sayılı araçlarla da Boztepe Çay Bahçesi‘ne ulaşmanız mümkün. Fakat bunun için şehir içi ulaşım kartı kullanıyor olmanız gerekecek. 141 – Boztepe Piknik Alanı Otobüsleri hareket saatleri için tıklayın.

FİKRİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞIN

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz
Captcha verification failed!
Captcha kullanıcı puanı başarısız oldu. lütfen bizimle iletişime geçin!