Ana Sayfa Üniversite KTÜ KTÜ Mac OS Eduroam Bağlantı Ayarları

KTÜ Mac OS Eduroam Bağlantı Ayarları

105
0

KTÜ Eduroam Mac Osx Ayarları KTÜ Eduroam ağına bağlanmak için Mac OS Lion ve üzeri versiyonlar için konfigürasyon dosyasına ihtiyaç duyulmaktadır. Mac OsX Eduroam sistem dosyası ile birlikte kurulumun anlatıldığı pdf dosyası linki aşağıdadır. Konfigürasyon dosyasını yükleyerek pdf dosyasındaki talimatlarla ağa bağlanın.

Karadeniz Teknik Üniversitesi kampüs içi Windows yüklü bilgisayarlarınızda internet kullanım için Securew2 programı gerekir. Windows için Securew2 kurulumunu KTÜ Eduroam Ayarları konulu yazımızı inceleyerek yapabilirsiniz.

Aşağıdaki linke tıklayıp indireceğiniz sıkıştırılmış dosyanın içindeki profil dosyasına çift tıklayarak, işletim sistemine ekleyebilirsiniz. Bu işlem sırasında kullanıcı adı ve şifre formuna, KTÜ eposta adresinizi ve şifrenizi yazın.

Mac OS X Lion için Mac OS X Lion, iPhone, iPad ve iPod için aşağıdaki linkten KTÜ Eduroam yapılandırma dosyasını kullanabilirsiniz. Çalışan dosyayı “Save linked file as – farklı kaydet” ile masaüstüne kaydedin. Çalıştırarak ağ profilinin bilgisayarınıza yüklenmesine izin verin. Kurulumun son penceresinde kullanıcı adı ve şifre isteyecektir. E-posta adresinizi uzantısı ile birlikte (@ktu.edu.tr veya @ogr.ktu.edu.tr) girin.

Mac OSX Ayar Dosyası

Kurulum Anlatımı

FİKRİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞIN

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz
Captcha verification failed!
Captcha kullanıcı puanı başarısız oldu. lütfen bizimle iletişime geçin!