Ana Sayfa Trabzon Kurum KTÜ Farabi Hastanesi

KTÜ Farabi Hastanesi

299
0

Karadeniz Teknik Üniversitesi Farabi Hastanesi

KTÜ Farabi Hastanesi, Sağlık ve Sosyal Yardım Bakanlığı ile Karadeniz Teknik Üniversitesi Rektörlüğü arasında 1980 yılında imzalanan protokol ile faaliyete geçmiştir. Karadeniz Teknik Üniversitesi Kanuni Kampüsü içerisinde 38.000 m2 kapalı alanda yapımı tamamlanarak Farabi Hastanesi adını aldığı binalara ise 1986 yılında taşınmıştır.

Farabi Hastanesi, Tıp Fakültesi öğrencilerini çağdaş tıp eğitiminin gerektirdiği bilgi ve beceri ile yetiştiriyor. Hastanede Hematoloji, Biyokimya ve Mikrobiyoloji alanında modern laboratuvarlar bulunmaktadır.

  • Manyetik Rezonans görüntüleme,
  • Anjiyografi Ünitesi,
  • Bronskoskopi ünitesi,
  • invazif radyolojik girişim ünitesi

Yukarıdaki hizmetler ve farklı bir çok görüntüleme hizmeti de vardır.

Eğitim ve araştırma yanında bölge hastanesi konumuyla KTÜ Farabi Hastanesi, Doğu Karadeniz Bölgesinin tamamına hizmet veren 800 yatak kapasiteli bir komplekstir. Farabi Hastanesi, çağdaş sağlık hizmeti sunumu anlayışıyla 24 saat kesintisiz hizmet veriyor.

KTÜ FARABi RANDEVU

KTÜ Farabi Hastanesi, poliklinikleri için online randevu hizmeti verilmektedir. Öğretim Üyesi Muayeneleri için ise ilgili irtibat numarasından hafta içi 14:00 – 16:30 saatleri arasında telefonla randevu talebinde bulunulmaktadır.

KTÜ Farabi Hastanesi online randevu sistemi, MHRS (Merkezi Hastane Randevu Sistemi) dışında kendi internet sitesi üzerinden 02.10.2020 tarihi itibariyle sağlanmaktadır. İnternet üzerinden alınan randevular tüm poliklinikler için sınırlı tutulmuştur. Yani internetten randevu alamazsanız sabah erken saatte Farabi Hastanesi’ne giderek randevu alma şansınız var. Randevu saatinden 15 dk önce hazır olmanız gerekiyor.

Randevularınızı 1 gün öncesine kadar iptal edebilirsiniz. Gelemeyeceğiniz randevuları sistem üzerinden iptal etmeniz ihtiyaç sahibi insanların hizmet almasını sağlayacaktır. Lütfen bu konuyu dikkate alın.

KTÜ FARABi HASTANESi OTOPARKI

Farabi Hastanesi hizmetlerinden en anlamsızı ise otopark bölümüdür. Hastaneye ait ücretsiz otopark bulunmamaktadır. Bu sebeple hasta yakınları araçlarını yol kenarlarına ve hastane çevresinde boş bulduğu yerlere park ediyor. KTÜ Diş Hekimliği Fakültesi yan tarafında ise hastaneye bağlı ücretli otopark bulunmaktadır.

Kıt kanaat imkanlarıyla Trabzon ve çevre illerden gelen hasta yakınları araç park etmek için ikinci bir zorluğu da Farabi Hastanesi çevresinde park yeri ararken yaşamaktadır.

KTÜ FARABi HASTANESi İLETİŞİM BİLGİLERİ

Farabi Hastanesi, Akçaabat ilçesi ve şehir merkezinden direkt ulaşım mevcuttur. Akçaabat – KTÜ Otobüs Seferleri, Beşirli – TIP Otobüs Seferleri, Meydan – TIP, Atatürk Köşkü – TIP Otobüs Seferleri ve Meydan – Farabi dolmuşları ile sabah 06.00 akşam 00.00 saatleri arasında ulaşım sağlayabilirsiniz.

Telefon : 0 (462) 377 54 54
Faks : 0 (462) 325 05 18
E-Posta : farabibashekimlik@ktu.edu.tr
Adres : Üniversite Mah., Farabi Caddesi. No:17, 61080 Ortahisar / TRABZON

1 Yorum

  1. Ben cv bırakmak istiyorum fakat insan kaynaklarına ulaşamadım yardımcı olursanız sevinirim

FİKRİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞIN

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz
Captcha verification failed!
Captcha kullanıcı puanı başarısız oldu. lütfen bizimle iletişime geçin!