Ana Sayfa Turizm Limni Gölü Limni Gölü Nerede ve Nasıl Gidilir?

Limni Gölü Nerede ve Nasıl Gidilir?

317
0

Limni Gölü - Zigana / Gümüşhane

Limni Gölü gezisi planlıyorsanız ve gitmek için aracınız yoksa, Trabzon ve Gümüşhane’den Minibüs veya otobüs gibi Limni Gölü’ne sefer düzenleyen herhangi bir toplu ulaşım imkanı bulunmamakta. Trabzon veya Gümüşhane illerinde mevcut Tur firmalarının düzenlediği paket turlar kapsamında Limni Gölü’ne gidebilirsiniz. Bunun haricinde aracınız varsa veya araç kiralamanız durumunda 2 farklı yoldan Limni Gölü’ne ulaşım imkanı mevcut.

1- Limni Gölü, Trabzon – Gümüşhane yolunun Zigana geçidi mevkiinde ana yoldan yaklaşık 10km uzaklıkta bulunmaktadır. Yol tamamen asfalt ve beton yoldan oluşmaktadır. Kendi aracıyla gitmek isteyenler için yolda herhangi bir olumsuzluk söz konusu değil. Bu arada Limni gölü Trabzon şehir merkezine yaklaşık 80km uzaklıkta bulunmakta. Zigana Dağı zirvesinde bulunan Zigana Kayak Merkezi’ne ulaşılan yol güzergahı kullanılabilir. Bu güzergah kullanıldığında uzaklık ortalama 88 km.dir. Zigana Kayak Merkezi’ni takiben 7 km. sonra beton yoldan Limni Gölü‘ne ulaşım sağlanır.

2- Diğer bir güzergah ise, Torul ilçesi üzerinden Gümüşhane – Trabzon istikametine giderken yeni yapılan Zigana Geçidine gelmeden Zigana Köyü yol ayrımını kullanarak yaklaşık 16 km’lik yol kullanılarak Limni Gölü‘ne ulaşılabilir.

Limni Gölü Yürüyüş Yolu - Zigana - Gümüşhane

Yukarıda gördüğünüz fotoğraf Zigana Kayak Merkezi’nden Limni Gölü’ne doğru eskiden toprak (stabilize) yol olarak hizmet vermekteydi. Gümüşhane İl Özel İdaresi’nin yapmış olduğu çalışmalar neticesinde gidiş dönüş tek yol üzerinden hizmet verebilecek şekilde tamamı beton dökülmek suretiyle genişletilmiştir.

LİMNİ GÖLÜ GİRİŞ ÜCRETLERİ VE ZİYARET SAATLERİ

Limni Gölü Tabiat Parkı sabah 08:00 itibariyle açılıyor, her ne kadar saat 18:00’da kapanıyor diye yazsa da daha geç saatlere kadar göl kenarında zaman geçirebilirsiniz.

2022 YILI LİMNİ GÖLÜ GİRİŞ ÜCRETİ

Şahıs 3,5
İndirimli Şahıs 1,5
Bisiklet 3,5
Motosiklet, ATV 5
Otomobil, Kamyonet, Pickup 10
Minibüs 31
Midibüs 52
Otobüs 94
Çadır yeri (günlük) 14
Karavan yeri (günlük) 20
Kır evi – 3 yataklı (günlük) 200

LİMNİ GÖLÜ NEREDE?

FİKRİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞIN

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Captcha verification failed!
Captcha kullanıcı puanı başarısız oldu. lütfen bizimle iletişime geçin!