Ana Sayfa Haber Finans İcralık Olanlara Kredi Verilir Mi?

İcralık Olanlara Kredi Verilir Mi?

19
0

İcralık Olunca Kredi Çekilir Mi?

İcralık olanlara borçlarını yapılandırmaları ve borçlarını ödemeleri durumunda, yeni kredi kartı alarak düzenli ve tutarı yüksek geri ödemeler yapmak suretiyle kredi notunu yükselten kişilerin kredi alma şansı doğar. Bununla birlikte kredi notunun yüksek olması, icralık olanların borçlarını yapılandırıp tamamen ödemesi durumunda kredi vermemek için bir engel kalmaz.

İcralık durumda, kurum muhatap kişiye borcunu ödemesi için süre tanır bu süre 7 gündür. Buna rağmen eğer 7 gün içinde borç ödenmezse haciz işlemleri başlar. Bu durumdan kurtulmak için borçları yapılandırma şansınız var. Özellikle, kredi borcu ödemek için kredi veren bankalar vardır. Bu bankalar da borç karşılığında, geri ödemeyi garantiye almak için mal varlıklarınıza ipotek koyacaktır.

İcradan kurtulmak için, borçların daha makul ve uzun vadede yapılandırması ile ilgili anlaşmayı kurumun avukatları ile görüşerek yapma şansınız var. Bu şekilde kişi borcunu ödemek istediğinde, bu borcu ödemesi için banka bazen kolaylık sağlar.

İCRALIK MÜŞTERİLER VE KREDİ KARTI

İcralık olan müşteriler de kredi kartı alır. Ancak bunun bazı şartları var: Kredi notu en önemli kriterdir, bankalar bu nota önem verirler. Düzenli bir geliri olanlar da kredi kartı alabilirler. Müşteri geçmişte kredi kartı borçlarını hiç aksatmadan ödemişse kredi de alır yeni kredi kartları da. Bununla birlikte, müşteri eğer bu kriterleri sağlarsa, bu kez aylık gelirinin 2 katına kadar kadar limitli kredi kartı almaya hak kazanır. Aylık geliri 5.000 TL olan bir müşteri 10.000 TL limitli bir kredi kartı alma şansı var.

KREDİ NOTU NASIL YÜKSELİR

Kredi kartları belli bir süre çok kullanır ve ödemeleri de eksiksiz zamanında ödenirse, kredi notunuz yükselir. Ayrıca, kişinin borçluluk oranı arttıkça kredi notu da bununla ters orantılı olarak düşer. Hiç borcu olmayan biri ile borçlu birinin kredi notları arasında fark vardır.

iCRALIK MÜŞTERİYE HANGİ BANKA KREDİ VERİR

Deniz Bank kefil ve gelir belgesi isteyerek, icralık müşterilere borçlarını kapatmaları için kredi veriyor. Ancak düzenli bir gelir olması gerekir. FinansBank da aynı prosedürü uygulayarak icralık müşterilerine kredi veriyor. Önemli olan sabit gelir, kefiller ve kredi puanının yüksek olmasıdır. Aktif Bank da taşınmaz mallara ipotek koyarak geri ödemeyi garanti altına almak ister. Bu şekilde kredi verir. Tüm bankalar, icralık olanlara kredi vermek için

  • Düzenli geliri olan kefil,
  • Yüksek kredi notu,
  • Taşınmaz mallara sahip olma,
  • Düzenli gelir şartı,

gibi kriterleri karşılayan müşterilere kredi verirler. Özetle icra yemiş olsanız bile bankaların kredileri size kapalı olmaz. Şartlar biraz daha ağır, faiz oranları biraz daha yüksek, kredi için istenen belgeler ve şartlar biraz daha zor olsa da kredi almak mümkündür. SSK’lı, memur emeklisi olanlar Ziraat Bankası’ndan da kredi alabilirler. İcralık olmuşlarsa dahi düzenli gelirleri olduğu için banka bunlara kredi veriyor. Aynı şekilde Halkbank da kredi borçları nedeniyle icralık olanlara kolaylık sağlar. Halk destek kredisi adı altında bir program uygular. Bu programda geri ödemeler 60 aya kadar yayma imkanı var.

FİKRİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞIN

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz
Captcha verification failed!
Captcha kullanıcı puanı başarısız oldu. lütfen bizimle iletişime geçin!