Ana Sayfa Haber Teknoloji Apple Harita İşletme Kaydı – Konum Ekleme

Apple Harita İşletme Kaydı – Konum Ekleme

24
0

Apple Harita İşletme Kaydı

İşletmenize müşteri çekmenin para ödemeden yapılabileceği yollardan en basiti mobil telefonlarda yapılan konum aramalarıdır. Mobil cihazlarda yapılan yerel aramalarda, yerel dizinlerde ve haritalarda işletmenizin yer almasını sağlamaktır. Apple Harita bu aşamada devreye girip ve sizlere ücretsiz işletme kaydı yapmanıza imkan veriyor.

Yerel SEO açısından oldukça önemli olan işletmenin haritalara eklenmesi konusunda, mobil teknoloji alanında lider firmaların başındaki Apple‘a ait haritalar uygulamasının da büyük önemi var. Türkiye’de harita üzerinden işletme aramak henüz daha yaygınlaşmadı. Ama işletmenizin geleceği için şimdiden yapmanız gereken en basit ve kolay yatırım yolu.

APPLE İŞLETME KAYDI

Dijital işletme dizinlerinin en önemli haritalarından birisi Apple Haritalar. Bu haritaya işletme eklemek ise oldukça kolay. Atmanız gereken adımlar şu şekilde:

  1. Apple Maps Connect adresine Apple kimliğimiz ile giriş yapıyoruz. Kimliğimiz yoksa, yeni bir tane oluşturabiliriz.
  2. Mevcut işletmelerimizi Yerlerim bağlantısından görüntüleyebiliriz. Yeni bir işletme eklemek için üst soldan, Yer Ekle’ye tıklıyoruz.
  3. Daha önceden Apple işletme kaydı yapılıp yapılmadığını kontrol etmek için, işletme adını yazıp aratın. Sonuçlarda yoksa, alt taraftaki Yeni Yer Ekle linkini takip edin.
  4. Gerekli alanları doldurup adımları takip ediyoruz. İşletme onayı için telefonla aranacaksınız. Ardından size verilen kodu ilgili alana girdiğinizde son sayfaya erişebileceksiniz. Denetime gönder bağlantısını tıklayarak da işletmenizi denetime gönderebilirsiniz. 2-3 gün içinde sonuç alabileceksiniz.
  5. Daha önceden bir işletmeyi haritaya eklediyseniz, yer ekle sayfasından işletmenizi aratın ve çıkan sonuca tıklayın. Alt sağda bulunan Bu Yeri Talep Et butonuna tıklayın ve işletme detaylarını düzenleyip, yukarıdaki adımları takip edin. Onayın ardından artık bu işletme de sizin yönetiminize girecektir.

Apple ürünlerindeki iPhone dahil tüm cihazlarda harita uygulamasında işletme kaydı tamamlanarak konum aramalarında listelenecektir.

FİKRİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞIN

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz
Captcha verification failed!
Captcha kullanıcı puanı başarısız oldu. lütfen bizimle iletişime geçin!