Ana Sayfa Haber Teknoloji Samsung Telefon Ekran Görüntüsü Alma

Samsung Telefon Ekran Görüntüsü Alma

39
0

Samsung (Android) Telefonlarda Ekran Görüntüsü Alma

Bu yazımızda sizlerle Samsung Ekran Görüntüsü Alma yani ss (Screen Shot) işleminin nasıl yapıldığından bahsedeceğiz. Akıllı cihazlar ile beraber bireylerin hayatlarına giren terimlerden bir tanesi ekran görüntüsü olmuştur. Android işletim sistemli telefonlarda ekran görüntüsü fotoğraf olarak kaydediliyor. Bu işlem kimi zaman başkasına göndermek, kimi zaman da hatırlamak için arşive alınıyor. Samsung ekran görüntüsü alma (tüm modeller) işlemi oldukça basit bir kaç adımı takip etmekten geçer.

SAMSUNG EKRAN GÖRÜNTÜSÜ NEDİR?

Ekran görüntüsü alındığı anda ekranda hangi görüntü varsa, bunun fotoğraf olarak kaydedilmesi anlamına gelir. Bununla birlikte ekran kaydı almak da mümkün. Bunun için bazı cihazlarda ek bir uygulamaya gerek duyuluyor. Ekran görüntüsü, Ekranda bulunan görüntünün fotoğrafının anlık olarak çekilmesi olarak da düşünebilirsiniz. Samsung cihazlarda ekran görüntüsü alma oldukça basit bir şekilde yapılıyor. Görüntü alındıktan sonra galeriye kaydediliyor ve kullanıcı fotoğraf üzerinde dilediği değişiklikleri yapar.

GÜÇ VE MENÜ DÜĞMESİ İLE EKRAN GÖRÜNTÜSÜ

Samsung cihazlarda ekran görüntüsü almak isteyen bir kullanıcının deneyebileceği ilk yöntem güç düğmesi ve menü düğmesine aynı anda basmaktır. Her iki düğmeye aynı anda basıldığında telefon, ekran görüntüsünü alır ve görüntüyü fotoğraf galerisine kaydeder. Güç düğmesinin sürekli olarak bu işlemden etkilenmemesi için Samsung diğer bir yöntem geliştirdi. Bu diğer yol basit bir El hareketi ile ekran görüntüsü almak. Tuşlarla sürekli ekran görüntüsü almak, güç ve menü düğmelerinin bir süre sonra içeri göçmesine neden olur. Bu sebeple el hareketi ile ekran görüntüsü almayı da tercih etmeniz mümkün.

EL HAREKETİ İLE EKRAN GÖRÜNTÜSÜ ALMA

Samsung cihazlarda; Ayarlar, Hareketler ve İşaretler, Ekranı Yakalamak İçin Avuç İçinizle Kaydırın” seçeneğinin etkinleştirilmesi gerekiyor. Aktif edildiğinde, Samsung telefonlarda el hareketi ile ekran görüntüsü almak mümkün. Avucunuzun içi telefon ekranı üzerinden geçirdiğinizde ekran görüntüsü alınır. Düğmelerin kullanılmasının önüne geçiyor, fakat diğer yönteme göre daha hassas işliyor. Bu yöntemde el hareketleri bazen istenmeyen görüntülerin alınmasına da neden olabiliyor. Bu özelliği ayarlar menüsünden aktif etmek ya da devre dışı bırakmak mümkün.

FİKRİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞIN

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz
Captcha verification failed!
Captcha kullanıcı puanı başarısız oldu. lütfen bizimle iletişime geçin!