Ana Sayfa Haber Trabzon’a Modern Huzurevi Açıldı

Trabzon’a Modern Huzurevi Açıldı

123
0

Trabzon Köşk Huzurevi

Trabzon’un en güzel semtlerinden, Soğuksu Mahallesi Köşk mevkiinde yaklaşık 5 bin 200 m2 arsa üzerinde inşa edilen 4 bin 400 m2 kapalı alana sahip ‘’ Trabzon Köşk Huzurevi’’ Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam, Trabzon Valisi A.Celil Öz, Büyükşehir Belediye başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu’nun katılımı ile açıldı.

TRABZON’UN HİZMETİNDE

Açılışa katılan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam, ihtiyar olmayı sevdiğini belirterek, “Yaşlanmak bir dağa tırmanmaya benzer. Yıllandıkça yorulursunuz ama ufkunuz genişler. Hakikaten öyle bir şey yaşlanmak, ihtiyar olmak.

İhtiyar olmak aslında çok güzel bir kelime. İhtiyar olmak, iradesi elinde olmak demek, kendine sahip olmak demek. Onun için hem bu ihtiyarlık durumunu seviyorum, hem de ihtiyar olmayı seviyorum. Bakanlığımız olarak bütün yaşlılarımıza kucak açmış durumdayız” dedi.

Sevgiye Ulaşamayan Hiç Kimse Kalmasın

Trabzon Valisi A. Celil Öz ise, “Trabzon için çok güzel bir tesis oldu. Sosyal hizmetlerle ilgili tüm birimlerimizle her yaştan her kesime hizmet etmek için gayret gösteriyoruz. Sosyal Hizmet birimlerimizin kalitesini her geçen gün arttırıyoruz. Açılışını yaptığımız huzurevi Türkiye’nin en modern, en güzel huzurevlerinden birisi oldu. Toplumda aç ve açıkta hiç kimse kalmasın, sevgiye muhtaç, sevgiye ulaşamayan hiç olmasın diye gayret gösteriyoruz. Bize bu imkanı sunan herkese teşekkür ediyorum. Her zaman yaşlılarımızın hizmetinde olacağız” dedi.

Konuşmaların ardından bakan, vali, belediye başkanı ve beraberindekiler huzurevini gezerek yaşlılarla bol bol sohbet ettiler. Huzurevini çok konforlu bulduğunu ifade eden bakan emeği geçenlere teşekkür etti.

Trabzon şehrini kuşbakışı gören, doğa ve deniz manzarası ile mükemmel bir şekilde konuşlandırılan huzurevi 4 kattan oluşuyor. 27 tek ve 23 çift kişilik odaları ile toplam 73 kapasitededir.

Yaklaşık 7 milyon 500 bin TL ye mal olan ve 5 yıldızlı oteli andıran kuruluşta, idari bölümler, sosyal servis, sağlık servisi, fizyoterapi servisi, teknik servis, yaşam alanları, yemekhane, mutfak, medikal donanımlı yaşlı bakım ünitesi, kadın ve erkekler için mescit, sauna, açık yüzme havuzu, Türk hamamı, yaşlı odalarında; mini buzdolabı, dahili telefon, televizyon, tuvalet ve banyo, acil çağrı butonu bulunmaktadır.

Kuruluşun hizmetleri halen 11 memur, 28 diğer personel tarafından karşılanmaktadır. Köşk Huzurevi‘nin Trabzon‘umuza hayırlı olması dileğiyle.

Trabzon Köşk Huzur Evi İletişim – İrtibat Bilgileri:

Adres: Soğuksu Mah.Yarım Sakal Cad.Uygur Sok.No:1 Ortahisar / TRABZON

Telefon: 0 (462) 231 13 90

Faks: 0 (462) 231 13 91

E-Posta: kosk.hm@aile.gov.tr

FİKRİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞIN

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz
Captcha verification failed!
Captcha kullanıcı puanı başarısız oldu. lütfen bizimle iletişime geçin!