Ana Sayfa Haber Ulaşım Araç Satışı Sonrası HGS Plaka Değişimi

Araç Satışı Sonrası HGS Plaka Değişimi

910
0

Araç Satışı Sonrası HGS Plaka Değişikliği

HGS sisteminin şoförlere sağladığı en büyük avantaj, HGS Plaka Okuma Sistemi tarafından yapılan tespitle araçlara bekleme yapmadan geçiş fırsatı vermesidir. Bu sayede nakit ödeme ve KGS’den kaynaklı gişelerde uzun kuyruklara girme derdi de son buldu. Daha önceki KGS sistemi de vatandaşlara hızlı geçiş fırsatı veriyordu. Ancak yine de kart okutma aşamasında ufak da olsa bir bekleme zamanı vardı. Ancak HGS ile doğrudan otomatik geçiş sağlayabilirsiniz. Böylece trafik sorununa da büyük bir çözüm getirmiş olursunuz.

HGS PLAKA DEĞİŞİKLİĞİ

Aracınızı sattığınızda veya plaka değiştirdiğinizde, sticker türü yapışkanlı HGS’nizi yeni plakaya devretmede sorun yaşayabilirsiniz. Yapışkan HGS Etiket bandrolleri ise çıkardığınız aracın camında iz kalmasından tutun, çıkartırken yırtılması gibi sorunları da beraberinde getirmektedir.

Fakat HGS’yi kart olarak aldıysanız, ruhsatınızla birlikte PTT şubelerine giderek HGS Kart‘ınıza tanımlı plakanın değişikliğini rahatlıkla yapabilirsiniz. Kart, aracınızın ön camında kalabalığa sebep olmaz ve istediğiniz kadar plaka değişikliği yapmanıza imkan sağlar.

HGS KART NEREDEN ALINIR?

Anlaşması bulunan tüm bankalardan ve PTT şubelerinden HGS Etiketi satın alabilirsiniz. HGS Kart ise sadece PTT şubelerinden satın alınabilmektedir. Kart’a tanımlı plaka değişiklikleri de yine sadece PTT şubelerinden yapılan işlemlerle sağlanıyor.

HGS satın alma işlemi sırasında araç ruhsatının ve kişinin nüfus suretinin olması yeterlidir. Gişede gerekli ücreti ödediğiniz zaman kısa sürede HGS Etiket / HGS Kart‘ınız size verilir. Daha sonra limitiniz dolduğunda tekrar PTT Şubeleri’nden, PTT internet sitesinden veya bankadan dolum yapabilirsiniz.

FİKRİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞIN

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz
Captcha verification failed!
Captcha kullanıcı puanı başarısız oldu. lütfen bizimle iletişime geçin!