Ana Sayfa Turizm Uzungöl Uzungöl Ulaşım Ücreti ve Alternatifleri

Uzungöl Ulaşım Ücreti ve Alternatifleri

107
0

Uzungöl Ulaşım Yolu - Çaykara / TRABZON

Uzungöl gezinizi ülkenin batı illerinden planlıyorsanız öncelikle Trabzon şehir merkezine ulaşmanız gerekiyor. Karayolu ve havayolu olmak üzere iki alternatifiniz var. Kurvazör ulaşım genellikle yabancı turistlerin tercih ettiği bir yol. Trabzon şehir merkezine hangi yolla gelirseniz gelin, sonrasında Uzungöl ulaşım alternatifleri karayolu ile sınırlı.

Trabzon’a ulaşım için kullanabileceğiniz havayolu firmaları THY, Anadolujet, Pegasus ve Sunexpress isimli firmalardır. Özellikle turizm sezonunda şehre tüm firmalar düzenli olarak uçuş düzenliyor. Karayolunda ise Ali Osman Ulusoy, Metro Turizm, Kamil Koç ve Sahil Yıldızı gibi firmalar var.

Trabzon Uzungöl Cami ve Şerah Köyü

Trabzon merkezine 99 km mesafede olan Uzungöl’e yol boyunca otoyolda yer alan tabelalar yardımıyla rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Trabzon – Rize yolunda sol tarafınızda Karadeniz, sağ tarafınızda ise yeşil doğa manzaraları sizinle olacak. Sırasıyla Yomra, Arsin, Araklı ve Sürmene ilçelerini geçerek Of’a ulaşacaksınız. Of ilçe merkezinde, solaklı deresi boyunca ayrılan yolu takip etmeniz gerekecek. Yolunuzun üzerinde tarihi Hapsiyaş Köprüsü civarında özellikle mola verip fotoğraf çekilin. Sonrasında Dernekpazarı ve Çaykara ilçelerinden geçerek 1,5 – 2 saatlik yolculuk sonrasında Uzungöl ulaşım maceranızı sonlandıracaksınız. Sonrasında Uzungöl’de ne şekilde vakit geçirmek istediğinize karar vermek size kalmış.

UZUNGÖL ULAŞIM BİLET FİYATLARI

Açıkcası geziniz için pek Uzungöl ulaşım alternatifi olduğundan söz etmek mümkün değil. Trabzon’a havayolu veya karayolu ile geldikten sonra, kendi imkanlarınızla gitmeyi tercih edebilirsiniz. Şehir merkezinde Günübirlik Tur’a katılabilir veya ÇAYKARA TUR isimli kooperatifin midibüs araçları ile gidebilirsiniz. 20.06.2022 tarihi itibariyle karşılıklı olarak Uzungöl – Trabzon Büyükşehir Belediye Otobüs Seferleri başlamıştır.

Uzungöl Ulaşım - Çaykara Tur

Trabzon dışındaki illerden düzenlenen paket tur ile gelmeyi düşündüğünüzde bu sorun ortadan kalkıyor. Ayrıca Karadeniz tur firmaları tarafından düzenlenen organizasyonlardan da yararlanmanız mümkün. Ulaşım dahil fiyat veren paket tur firmalarını bir incelemenizi tavsiye ediyoruz. Paket turlarda rehber ve çevre gezilerinin de fiyatlara dahil olduğu Doğu Karadeniz Turları düzenleniyor. THY, Pegasus, Atlas Jet gibi havayolları ile kendiniz de Uzungöl gezinizi planlayabilirsiniz.

Uzungöl Paket tur fiyatları ve Uzungöl günübirlik tur fiyatları firmaların sunduğu içeriğe göre çeşitlilik göstermektedir. ÇAYKARA TUR isimli firmanın Uzungöl ulaşım fiyatı ise 2020 yılı için sivil 21TL olarak uygulanmaktadır.

ÇAYKARA TUR İLETİŞİM

ÇAYKARA: 0462 616 22 99
DERNEKPAZARI: 0462 616 22 99
UZUNGÖL: 0462 656 61 41

FİKRİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞIN

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz