Ana Sayfa Haber Teknoloji Foursquare/Swarm Hesabı Nasıl Silinir?

Foursquare/Swarm Hesabı Nasıl Silinir?

30
0

Swarm ve Foursquare Hesap Silme

Mekanlara check-in yapma, arkadaşlarla bunu paylaşma, mekan önerisi alma gibi birçok işe yarayan Foursquare, kimi zaman gizliliğimizin ihlal edildiği hissi verebiliyor. Foursquare veya Swarm üzerinde açılmış hesap silme işlemi çok kolay.

Foursquare, konum tabanlı bir sosyal ağ web sitesidir. 2009 yılında Birleşik Devletler’de kurulan Foursquare “Dünyanın her yerinden seveceğiniz yerleri bulmanıza yardımcı olur.” sloganıyla sosyal medya platformları arasında yerini aldı. Dennis Crowley ve Naveen Selvadurai‘nin kurduğu sosyal platformlar hızla popüler oldu. Türkiye’de de oldukça popüler olan yazılımın ülkemizdeki üye sayısı milyonların üzerinde. 5 Mayıs 2014 tarihinde Foursquare yer belirtme işini yan uygulaması olan Swarm’a devretti. Bu çoğu kullanıcının sinirlerini altüst etse de alışanlar alıştı, alışamayanlar uygulamayı terk etti. Elbette terk eden üyeler aynı zamanda hesabı da yok etmek istiyor. İşte biz o kullanıcılar için buradayız. Bu başlıkta Foursquare ve Swarm hesap silme işlemini anlatacağız.

Foursquare veya Swarm hesabını silme işlemleri Web üzerinden yapılıyor. Mobil uygulamadan hesap silmeniz mümkün değil. Aşağıdaki iki gereksinimi sağlamanız yeterli.

  1. Foursquare kullanıcı adı ve şifresi,
  2. İnternet’e erişimi olan herhangi bir masaüstü veya dizüstü bilgisayar

İhtiyacınız olan yukarıdaki bilgilere sahipseniz, https://tr.foursquare.com/ adresine girin, kullanıcı adı ve şifrenizle giriş yapın. Ardından da aşağıdaki hesap silme linkine tıklayarak açılan sayfadan hesabınızı kalıcı olarak silin.

Foursquare ve Swarm Hesap Silme Linki: https://tr.foursquare.com/delete_me

Yukarıdaki bağlantı sayesinde hesabınızı silebilirsiniz, hesap silme işleminin ardından kapanan hesap kurtarılamıyor. Bu konuda hesabınızı silmeye karar vermeden önce iyice düşünmenizi tavsiye ediyoruz. Kimsenin yer işaretleri boşa gitsin istemeyiz.

FİKRİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞIN

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Captcha verification failed!
Captcha kullanıcı puanı başarısız oldu. lütfen bizimle iletişime geçin!