Ana Sayfa Haber Teknoloji Pinterest hesabı nasıl silinir?

Pinterest hesabı nasıl silinir?

40
0

Pinterest Hesap Silme

Sosyal medya kullanımı denilince en aktif, en sadık kitlenin Türkiye olduğunu sosyal mecraların yayınladıkları istatistiklerde ve infografiklerde görüyoruz. Lakin Türkiye’de benimsenmemiş olan bir mecra var. Pinterest…

Son istatistiklere göre;

 • Pinterest web sitelerine en çok trafik yönlendiren 2. sosyal ağ
 • Pinterest paylaşımları diğer mecralardaki paylaşımlara nazaran markaya daha çok gelir sağlıyor
 • E-Ticaret, moda ve yemek odaklı yayın yapan web siteleri Pinterest’i daha çok kullanıyor. Üstelik Pinterest kullanıcıları diğer mecralara oranla daha çok alışveriş yapıyor.
 • Pin’lerin viral olarak yayılma hızı, tweet’lerin yayılmasına oranla daha fazla
 • Pinterest kullanıcıları bir ünlüyü takip etmektense markaları takip etmeyi tercih ediyor
 • Kadın Pinterest kullanıcılarının oranı %80
 • Tek ziyarette Pinterest’te geçirilen süre yaklaşık 15 dakika
 • Pinterest’ten alışveriş yapan kullanıcıların alışverişe harcadığı ortalama miktar 10 – 180 dolar arası
 • Dünyanın en çok ziyaret edilen ilk 50 sitesi arasında
 • Pinterest’e yalnızca mobilden giriş yapan tekil ziyaretçi oranı %35.
 • iPad üzerinde gerçekleştirilen tüm sosyal paylaşımların içinde Pinterest’in oranı yaklaşık olarak %49

Dünya genelinde 70 milyondan fazla kişi tarafından kullanılan Pinterest, kullanıcı başı geri dönüşüm oranında Facebook, Twitter gibi birçok sosyal ağdan daha iyi rakamlara sahip. Tabi bu rakamlara ulaşmak için bu ağın kendi dinamiklerine göre hareket etmek ve hedef kitlenizin bu ağı kullanmaya uygun profillerde olması gerekiyor.

Örneğin kadınlara yönelik ürün ya da hizmet sağlayan bir markanız var ise Pinterest sizin için son derece önemli bir mecra olabilir çünkü istatistiklere göre Pinterest kullanıcılarının %83’ü kadınlardan oluşmakta. Bu oran Facebook’ta %57, Twitter’da ise %46 civarında.

Pinterest kullanıcılarının yaşlarına baktığımızda ise orta yaş olarak adlandırdığımız 35-54 yaş arası kişilerin çoğunlukta olduğunu görüyoruz (%45). Bu kitleyi %32 ile 18-34 yaş arası kitle takip ediyor.

Tüm bu yukarıda anlatılanlara rağmen karar verdiniz, Son pininizi de pinlediniz ve artık Pinterest hesabınızı kapatmak istiyorsunuz. İyi haber Pinterest’den ayrılmak çok kolay ama bu ‘bir nevi’ ayrılık ki bu da kötü haber oluyor. Pinterest hesabınızı tamamen silemezsiniz bunun yerine hesabınızı devre dışı bırakabilirsiniz. Böylece profiliniz ve pinleriniz kaldırılmış olur ve hesabınız askıya alınır.

Hesabınızı dondurmak için öncelikle Pinterest.com adresine girin, sağ üstteki kullanıcı adınıza tıklayın Ayarlar menüsüne ulaşın. Daha sonra sayfanın en altındaki Hesabı devre dışı bırak butonuna tıklayın.

Bu noktada, Pinterest hesabınızı gerçekte silip silmek istemediğinizi soracak. Şimdi devre dışı bırak butonuna tıklayın ve Pinterest hesabınızı, pinlerinizi siteden kaldırsın. Eğer hesabınızı Twitter ve Facebook ile ilişkilendirdiyseniz bu bağlantı da ortadan kalkacaktır. Unutmayın ki, Pinterest hesabınızı devre dışı bırakmak için web sitesine girmelisiniz yani telefon ya da tabletinizdeki uygulamayla bu işlemi gerçekleştiremezsiniz.

Devre dışı bırakma işleminden sonra, Pinterest kullanıcı adınızı ve şifrenizi muhafaza edecek ve tekrar hesabınızı aktifleştirmek istiyorsanız tek yapmanız gereken tekrar giriş yapmak olacak.

FİKRİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞIN

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz
Captcha verification failed!
Captcha kullanıcı puanı başarısız oldu. lütfen bizimle iletişime geçin!