Ana Sayfa Turizm Atatürk Köşkü Atatürk Köşkü Giriş Ücreti

Atatürk Köşkü Giriş Ücreti

238
0

Atatürk Köşkü Giriş Ücreti

Trabzon Atatürk Köşkü giriş ücreti 1 Ocak 2020 tarihinden itibaren;

  • Sivil: 10 Lira
  • Öğrenci: 5 Lira

Tek geçişlik ücretler ise 10 lira ve 5 lira olarak düzenlendi.

Köşk, belediye tarafından işletildiği için girişte Müze Kart geçerli değil. Trabzon’da şehir içi ulaşımda kullanılan kart ile giriş ücretini ödemeniz mümkün. Bilet tek giriş kullanımlıdır.

Bölgeye toplu ulaşım araçlarını kullanarak gitmeyi planlıyorsanız, tek toplu ulaşım aracı olan Atatürk Köşkü Trabzon Belediye Otobüs Saatleri‘ne buradan ulaşabilirsiniz.

Giriş ücretleri Trabzon Büyükşehir Belediye Meclisinde yapılan düzenlemelerle belirleniyor. Müzakerelerinin yapıldığı 2020 yılı toplantısında Trabzon Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Atilla Ataman söz aldı. “Elimizde imkan olsa Atatürk’e ait her şeyin çok daha rahat gezilmesini sağlardık. Atatürk Köşkü bakımı, Çal Mağarasının imarı islahı çok pahalı şeyler. Mutlaka bir ücrete tabi olmalı” diyerek Belediye Meclisinde fiyat artışı yapılmasını eleştirenlerin gazını almaya çalıştı.

Büyükşehir Belediyesi 2020 Yılı Gelir Tarifesi, 1 Ocak 2020 tarihinden itibaren yürürlüğe girdi.

Trabzon Atatürk Köşkü giriş saatleri Kış dönemi her gün 15 Ekim – 15 Nisan tarihleri arasında 08:00 – 17:00 saat aralığında ziyaret edebilirsiniz. Turizm sezonunun başlamasıyla birlikte 15 Nisan – 15 Ekim tarihleri arasında ise 08:00 – 19:00 saatleri arasında ziyaret etmeniz mümkün.

FİKRİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞIN

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz
Captcha verification failed!
Captcha kullanıcı puanı başarısız oldu. lütfen bizimle iletişime geçin!